Відомі українці пропонують встановити дні пам'яті жертв польських злочинів

Середа, 31 серпня 2016, 14:07

Верховній раді України пропонують встановити три дні пам'яті жертв польських злочинів проти українського народу.

З відповідним зверненням до українського парламенту звернулись близько 90 відомих українських діячів, повідомляє LB.ua.

Автори звернення пропонують встановити 23 вересня днем польських репресій проти автохтонного українського населення Галичини. Як відомо, саме цього дня в 1930 році Річ Посполита ухвалила рішення про проведення пацифікації.

У зверненні пропонується 25 грудня відзначати як день пам'яті геноцидного винищення польським підпіллям автохтонного українського населення. Саме цього дня у 1942 році почалися масові вбивства українців.

В свою чергу на згадку про операцію "Вісла" 28 квітня пропонують встановити день пам'яті українців, які стали жертвами насильницької депортації польською державою.

Ініціатори звернення вважають, що воно має підштовхнути Польщу до скасування рішення, яким Волинська трагедія визнається геноцидом.

Вони також позитивно оцінили підписання 24 серпня 2016 року президентом України і президентом Республіки Польща спільної декларації.

Автори закликають "здорові сили польського політикуму та суспільства" протидіяти культивуванню українофобської реваншистської істерії в Республіці Польща, спільно працювати над відновленням конструктивного українсько-польського діалогу.

Серед підписантів - президент Леонід Кравчук, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, дисидент Левко Лук'яненко, письменники Дмитро Павличко, Іван Драч, Іван Дзюба, Василь Шкляр, брати Капранови, історики Юрій Шаповал, Володимир Сергійчук, Станіслав Кульчицький, дипломати Борис Тарасюк, Володимир Огризко та інші.

Раніше повідомлялося, що Сейм Польщі проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

Основою резолюції став проект правлячої партії "Право і справедливість". Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943—1945 роках.

Парламент хоче віддати данину "громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами".

Відзначимо, що тексті резолюції йдеться про те, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця вже назвав ухвалену резолюцію політичною, а не історичною оцінкою трагедії.

Варто додати, що Володимир Вʼятрович є одним з найбільш відомих дослідників українського національного визвольного руху.

Втім, деякі українські, російські, польські й американські історики критикують праці Володимира В'ятровича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.