Данія не збільшуватиме внесок у бюджет ЄС після Brexit - міністр фінансів

Вівторок, 28 березня 2017, 16:24

Міністр фінансів Данії Крістіан Єнсен заявив, що його країна не має наміру збільшувати внески в бюджет Євросоюзу після виходу Великої Британії зі спільноти.

Про це повідомляє The Local.

Данії, Швеції, Австрії, Німеччині та Нідерландам в даний час надається знижка на внески в бюджет ЄС, яка вимірюється пропорційно до внеску Британії.

Після виходу Британії з ЄС зникне і підстава для інших країн отримувати знижку на внески в спільний бюджет. Втім, Єнсен заявив,  що не бачить ніяких причин для занепокоєння.

"Наша знижка вже має дату завершення терміну дії і закінчиться в 2020 році. Тому найголовніше для мене - скільки ми повинні будемо заплатити в бюджет ЄС", - сказав Єнсен.

Поточний внесок Британії у бюджет ЄС становить близько 21 млрд євро, приблизно 15% від загальної суми внесків, сплачених 28 країнами ЄС. Частина внесків компенсується тим, що витрати ЄС йдуть і на саму Британію.

Нагадаємо, у Швеції вважають, що після Brexit бюджет ЄС повинен бути зменшений на суму, яку вносила Британія (близько 20 млрд євро).

Швеція також хоче встановити верхню межу витрат, яка не має перевищувати 1% ВНП всіх 27 країн-членів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.