У Будапешті тисячі людей знову підтримали заснований Соросом університет

фото
Понеділок, 22 травня 2017, 08:15

Тисячі протестувальників прийшли до парламенту Угорщини в неділю, вони знову виступили проти спроби угорської влади закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований філантропом і мільярдером Джорджем Соросом, та проти утисків неурядових організацій.

Про це повідомляє Reuters.

Тисячі демонстрантів несли у руках прапори Євросоюзу та Угорщини та банери із закликом врятувати Центральноєвропейський університет.  Мітингарі пройшли ходою до будівлі угорського парламенту.

 Фото - Reuters

"Зарозумілий тон уряду засмучує мене найбільше", - сказав Шандор Жуга, один з десятків демонстрантів.

"Я думаю, що особистість Джорджа Сороса не має значення, не має значення, що він робить, їм просто потрібно створити лиходія, і тепер вони згадали про нього, бо він підтримує громадські організації", - додав він.

 

Нагадаємо, демонстрації проти закриття Центральноєвропейського університету тривають в Угорщині вже декілька тижнів.

Президент Угорщини Янош Адер підписав закон про вищу освіту з поправками, які дозволяють закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований в 1991 році філантропом і мільярдером Джорджем Соросом.

Закон передбачає посилення правил для університетів з країн, що не входять в ЄС, змушуючи їх до закриття, якщо вони не мають двосторонньої угоди з країною походження.

Єврокомісія відкрила провадження проти Угорщини через скандальний законопроект про освіту.

Відповідно до іншого законопроекту, неурядові організації з іноземними пожертвами в розмірі не менше 7,2 млн форинтів (понад 26 тисяч доларів США) повинні будуть зареєструватися в органах влади і заявити про свою фінансову підтримку з-за кордону.

Неурядові організації вважають, що таким чином на них намагаються тиснути. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.