У Будапешті протестували проти закриття заснованого Соросом університету

фото
Середа, 5 квітня 2017, 10:14

У Будапешті у другій половині дня у вівторок відбулися протести у зв’язку з прийняттям закону, який дозволяє владі закривати іноземні університети, зокрема, заснований мільярдером Джорджем Соросом Центральноєвропейський університет.

Про це повідомляє портал HVG.hu.

Демонстрація розпочалася біля університету коли стало відомо, що парламент Угорщини схвалив скандальний законопроект.

Демонстранти скандували "Вільна країна, вільний університет" і вимагали від президента Яноша Адера накласти вето на закон.

 

Акції тривали протягом шести годин.

Нагадаємо, у вівторок парламент Угорщини проголосував за законопроект, який регулює діяльність в Угорщині університетів з країн, що не входять в ЄС.

Закон передбачає посилення правил для університетів з країн, що не входять в ЄС, змушуючи їх до закриття, якщо Угорщина не має двосторонньої угоди про визнання дипломів з країною походження. Щодо CEU, акредитованого у США і в Угорщині, такої угоди не має. За іншою нормою, від іноземних університетів вимагається мати кампус і в країні походження. CEU – єдиний з 28 іноземних університетів Угорщини, такого кампусу не має.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.