ЄК відкрила провадження проти Угорщини через скандальний закон про освіту

Середа, 26 квітня 2017, 14:22

Європейська комісія почала юридичні процедури проти Угорщини через нещодавно прийнятий у країні закон про освіту, який, зокрема, загрожує закриттям Центральноєвропейського університету в Будапешті.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на прес-конференції у Брюсселі.

Домбровскіс повідомив, що Єврокомісія направила "офіційне повідомлення" уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана. Він підкреслив, що цьому кроку передувала "глибока правова оцінку прийнятого в Угорщині закону".

За його словами, Єврокомісія дійшла висновку, що закон не відповідає праву на свободу надання послуг і свободу установ, а також праву на освіту і свободу ведення підприємницької діяльності.

Тому Єврокомісія направила офіційне повідомлення в Будапешт, на яке угорська влада має відповісти протягом місяця.

"Лист з офіційним повідомленням є першим кроком до процедури порушення, але в угорської  влади ще є час відреагувати на офіційне повідомлення. Після реакції комісія буде приймати рішення про подальші кроки", - сказав Домбровскіс.

Нагадаємо, напередодні президент Угорщини Янош Адер підписав закон про вищу освіту з поправками, які дозволяють закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований в 1991 році філантропом і мільярдером Джорджем Соросом.

Закон передбачає посилення правил для університетів з країн, що не входять в ЄС, змушуючи їх до закриття, якщо вони не мають двосторонньої угоди з країною походження.

Новий закон про вищу освіту набуде чинності в жовтні. Президент Центральноєвропейського університету заявив, що в цьому разі учбовий заклад не зможе приймати студентів  після 1 січня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".