ЄК відкрила провадження проти Угорщини через скандальний закон про освіту

Середа, 26 квітня 2017, 14:22

Європейська комісія почала юридичні процедури проти Угорщини через нещодавно прийнятий у країні закон про освіту, який, зокрема, загрожує закриттям Центральноєвропейського університету в Будапешті.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на прес-конференції у Брюсселі.

Домбровскіс повідомив, що Єврокомісія направила "офіційне повідомлення" уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана. Він підкреслив, що цьому кроку передувала "глибока правова оцінку прийнятого в Угорщині закону".

За його словами, Єврокомісія дійшла висновку, що закон не відповідає праву на свободу надання послуг і свободу установ, а також праву на освіту і свободу ведення підприємницької діяльності.

Тому Єврокомісія направила офіційне повідомлення в Будапешт, на яке угорська влада має відповісти протягом місяця.

"Лист з офіційним повідомленням є першим кроком до процедури порушення, але в угорської  влади ще є час відреагувати на офіційне повідомлення. Після реакції комісія буде приймати рішення про подальші кроки", - сказав Домбровскіс.

Нагадаємо, напередодні президент Угорщини Янош Адер підписав закон про вищу освіту з поправками, які дозволяють закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований в 1991 році філантропом і мільярдером Джорджем Соросом.

Закон передбачає посилення правил для університетів з країн, що не входять в ЄС, змушуючи їх до закриття, якщо вони не мають двосторонньої угоди з країною походження.

Новий закон про вищу освіту набуде чинності в жовтні. Президент Центральноєвропейського університету заявив, що в цьому разі учбовий заклад не зможе приймати студентів  після 1 січня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.