ЄК надасть юридичну оцінку скандального закону про освіту в Угорщині

Середа, 12 квітня 2017, 13:45

Єврокомісія заявила про проведення юридичної оцінки угорського закону про вищу освіту, який дозволяє закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований в 1991 році філантропом і мільярдером Джорджем Соросом.

Про це заявив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

"Нещодавно прийнятий закон про вищу освіту хвилює багатьох людей серед академічної спільноти ЄС, а також політиків у Європі та за межами. Президент Юнкер раніше вже заявляв, що йому не подобається рішення (щодо можливого закриття Центральноєвропейського університету)", - сказав Тіммерманс.

За його словами, необхідно буде завершити юридичну оцінку цього закону.

"Ми завершимо цей юридичний аналіз якомога швидше", - сказав він.

Нагадаємо, 10 квітня президент Угорщини Янош Адер підписав закон про вищу освіту з поправками, які дозволяють закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований в 1991 році філантропом і мільярдером Джорджем Соросом.

Закон передбачає посилення правил для університетів з країн, що не входять в ЄС, змушуючи їх до закриття, якщо вони не мають двосторонньої угоди з країною походження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".