Глава МЗС Польщі: Ізраїль хоче впливати на наш законодавчий процес

Понеділок, 5 лютого 2018, 14:29

Міністр закордонних справ Польщі заявив, що позиція Ізраїлю щодо змін до Закону про Інститут національної пам’яті опирається на неправдиві посилання, а критичні зауваження є наслідком нерозуміння.

Про це повідомляє "Польське радіо".

"Ми перебуваємо на етапі представлення нашої позиції, Ізраїль теж дотримується конкретної позиції щодо нового закону про ІНП. Вважаю, що є багато непорозумінь. Потрібно розмовляти, представляти свої аргументи і маю надію, що цей діалог буде продовжено", - сказав Яцек Чапутович.

За словами очільника польської дипломатії, критика прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху щодо змін до Закону про ІНП є результатом нерозуміння. "Ізраїльська сторона хоче змінити цей закон, впливати на законодавчий процес у Польщі", - сказав Чапутович. На думку міністра, це є "певною проблемою".

"Багато голосів у Ізраїль свідчать про те, що Польща нібито хотіла заборони говорити правду про окремі випадки ганебного видавання поляками євреїв німцям під час Другої світової війни або хотіла карати за такі випадки. Для всього польського законодавства, цього закону та правової системи це неможливо. Хочемо цю інформацію донести нашим партнерам в Ізраїлі", - сказав він.

На думку Чапутовича, "рішуча" позиція Ізраїлю опирається "на неправдивих посиланнях". "Намір Польщі є іншим. Йдеться про те, аби не покладати вину на Польщу, польську державу, польський народ як одне ціле – йдеться про національну державу, а не про окремих осіб – за злочин Голокосту, якого цей народ не скоював", - заявив Чапутович.

Нагадаємо, Сенат Польщі без змін підтримав оновлений законопроект про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів.

Законопроект також передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Ізраїль виступив категорично проти схвалення Сенатом Польщі законопроекту про Інститут національної пам’яті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua