Німецькі мусульмани обурені указом про хрести в Баварії

П'ятниця, 1 червня 2018, 19:15

Мусульманські групи Німеччини звинуватили баварський уряд у подвійних стандартах через нову постанову, яка вимагає встановити християнські хрести на всі адміністративні будівлі цього здебільше католицького південного регіону.

Про це пише Reuters.

У Німеччині немає заборони на носіння мусульманськими жінками хустки, хоча в деяких землях діють обмеження на носіння хусток та іншого мусульманського релігійного одягу в залах судових засідань і школах.

Маркус Зьодер, прем'єр-міністр Баварії від консервативної партії Християнсько-соціального союзу (ХСС), представив указ про хрести у квітні, викликавши бурхливу реакцію з боку опозиційних політиків і відомих священнослужителів.

Мусульманські організації заяляють, що заборона жінкам носити хустки на державних посадах в баварській столиці Мюнхені на фоні постанови про хрести становить "подвійні стандарти".

"У нас, мусульман, немає проблем ні з хрестом, ні з цінністю релігії в суспільному житті. Однак нейтралітет уряду повинен залишатися захищеним", - заявив глава мусульманської організації Айман Мазек.

"Встановлювати християнські символи, забороняючи ісламські, єврейські та інші символи на публіці - це не працює", - сказав Мазек.

Близько 4 мільйонів мусульман живуть у Німеччині, що робить їх найбільшою релігійною меншістю.

На всіх адміністративних будівлях Баварії з 1 червня будуть встановлені хрести. Школам, музеям і театрам будуть рекомендувати зробити те саме.

Зьодер вважає, що таке рішення не є порушенням конституції та релігійного нейтралітету. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua