Поліція Німеччини зупиняє в аеропорту сім'ї, які везуть дітей на відпочинок до канікул

Вівторок, 22 травня 2018, 11:28

Німецька поліція проводить перевірки в аеропорту на півдні країни, щоб виявляти родини, які їдуть відпочивати з дітьми під час шкільних занять ще до початку канікул.

Про це повідомляє ВВС.

Правоохоронці виявили 10 таких сімей в аеропорту Меммінгема та відправили інформацію про них до чиновників з питань освіти Баварії.

Батьки, яких зупинили в аеропорту, вирушили відпочивати під час шкільного навчання, щоб зекономити, адже під час канікул ціни зростають. В Німеччині батьки юридично зобов'язані відправляти своїх дітей до школи.

У поліції повідомили, що родинам все ж таки дозволили відлетіти у відпустку після розмови з правоохоронцями. "Було б непропорційно повернути дітей до школи, оскільки сім'ї заплатили за відпочинок", - пояснив представник місцевої поліції.

У батьків тепер є два тижні, щоб надати пояснення, чому вони забрали дітей зі школи. Якщо причина буде недостатньо поважною, такі родини можуть оштрафувати.

Законодавство в німецьких федеральних землях відрізняється, але штрафи за прогулювання школи для батьків досить поширені і домашня освіта фактично заборонена.

Наприклад, у Саксонії батькам виписують штраф в розмірі до 1250 євро, якщо їхня дитина без поважних причин була відсутня в школі більше п’яти днів протягом одного шкільного терміну.

За даними німецьких ЗМІ, минулого року за прогулювання школи виписали 5680 штрафів, а до місцевого бюджету надійшло 618 тисяч євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: