Україна поки не подаватиме заявку про вступ до ЄС та виконуватиме Угоду про асоціацію

Середа, 19 вересня 2018, 18:52

Уряд України наразі не вважає за потрібне подачу заявки про приєднання до Європейського союзу і зосередиться на виконанні Угоди про асоціацію.

Про це заявила генеральний директор Урядового офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у виступі на Форумі асоціації в Києві, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Стефанішина нагадала, що Угода про асоціацію не містить згадки про перспективу членства України в ЄС, і те саме стосується Молдови та Грузії. "Жодна з наших країн не має (офіційно визнаної) перспективи членства в ЄС. Але звісно ж ми прагнемо зближення з ЄС", - заявила вона.

"Ми вирішили, що перед тим, як будемо писати лист (із заявкою) про приєднання до Європейського союзу, ми маємо імплементувати Угоду про асоціацію", - підкреслила Стефанішина, пояснивши, що це – лінія, якої офіційно дотримується уряд.

Керівниця урядового офісу далі у дискусії визнала також, що Україна у окремих питаннях не встигає за тим прогресом, на який очікують європейські партнери.

"Ми завжди робимо "завтра" те, що мало було бути зроблене ще "учора"", - пожартувала вона.

Нагадаємо, Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз. Для внесення змін до Конституції необхідно щонайменше 300 голосів у парламенті.

Верховна рада має намір 20 вересня розглянути в першому читанні зміни до Конституції щодо прагнення України вступити до Європейського Союзу та НАТО.

Читайте також: "ЄС і НАТО на вибори: чому конституційна ініціатива Порошенка може обернутися пшиком";

"Шкоди не буде, користь можлива: що насправді змінять "євроатлантичні норми" у Конституції".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua