Посол США в НАТО: ми показали РФ докази про порушення договору РСМД

Вівторок, 2 жовтня 2018, 16:42

Сполучені Штати надавали Росії докази про те, що вона порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Про це заявила постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Гатчінсон на прес-конференції у Брюсселі.

"Ми вже кілька років намагаємося спрямувати послання Росії, що вони порушують договір. Ми показали Росії докази того, що вони порушують договір. Вони будують балістичну ракету середньої дальності в порушення договору РСМД. Це факт, який ми довели", - сказала Гатчінсон.

Посол зазначила, що в наступні два дні під час зустрічі міністрів оборони НАТО американська сторона представить задокументовані докази порушень з боку Росії.

"Сполучені Штати не хочуть відмовлятися від договору. Ми, звичайно, не маємо наміру порушувати договір. Тому ми просимо наших союзників висловити пропозиції щодо шляху, який знову змусив би Росію дотримуватися його", - сказала вона.

Гатчінсон підкреслила, що якщо Росія продовжить заперечувати порушення після демонстрації чітких доказів, то "дипломатія повинна бути посилена, і нам потрібно шукати інші шляхи, щоб посадити Росію за стіл переговорів з цього питання".

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг сьогодні заявив, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.