"Лис на чолі курника": група сенаторів США – проти обрання росіянина президентом Інтерполу

Вівторок, 20 листопада 2018, 10:43

Четверо сенаторів США звернулися до адміністрації президента США Дональда Трампа та членів Генеральної асамблеї Інтерполу із закликом не допустити обрання росіянина Александра Прокопчука президентом організації.

Про це йдеться у заяві республіканських сенаторів Роджера Вікера та Марко Рубіо, а також демократів Джена Шахіна і Кріса Кунса, опублікованій 19 листопада.

"Обрання новим президентом Інтерполу генерал-майора Александра Прокопчука є схожим до ідеї поставити лиса на чолі курника", - заявили сенатори.

Вони наголошують, що Росія регулярно зловживає Інтерполом задля зведення рахунків та переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів. "Александр Прокопчук був особисто залучений до цієї стратегії залякування, яка у підсумку прагнула послабити демократичні інститути та зміцнити авторитарний режим Путіна", - йдеться у заяві.

Сенатори попереджають, якщо у середу Прокопчука оберуть головою Інтерполу, то Росія продовжить зловживати червоними повідомленнями Інтерполу та блокувати зусилля з реальної реформи організації.

Крім того, сенатори непокояться, що доступ до конфіденційних даних, який отримає Прокопчук, зміцнить можливості Кремля у переслідуванні критиків, які живуть за межами Росії, та допоможе іншим авторитарним режимам, які прагнуть того ж.

"Тому ми наполегливо закликаємо всіх 192 членів організації відстоювати цілісність Інтерполу як законного міжнародного правоохоронного механізму та голосувати проти Прокопчука", - заявили сенатори.

Нагадаємо, на посаду голови Інтерполу претендує ветеран російського МВС і зовнішньої розвідки Російської Федерації Александр Прокопчук. За даними українських правоохоронців, Прокопчук є кадровим співробітником російської розвідки, інфільтрованої в Інтерпол.

Україна розгляне питання про призупинення членства в Інтерполі у разі обрання президентом представника Росії.

Голосування за кандидатуру президента Інтерполу відбудеться в Дубаї у середу, 21 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: