Євродепутат закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо його очолить росіянин

Понеділок, 19 листопада 2018, 10:19

Депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить російський генерал-майор Александр Прокопчук.

Про це вона написала у своєму Twitter.

Александр Прокопчук, чинний віце-президент Інтерполу, є головним претендентом на пост президента организації.

"Якщо віце-президент-росіянин очолить Інтерпол, країни ЄС повинні залишишити Інтерпол", - написала євродепутат, звернувшись до комісара ЄС з питань юстиції Вери Юрової, верховного представника ЄС Федеріки Могеріні та президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера.

Прокопчук з 2016 року є віце-президентом Інтерполу і начальником Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії з 2011 року. За даними ЗМІ, 21 листопада його обрання президентом організації на виборах практично гарантовано.

Обрання Прокопчука є особливо суперечливим на тлі гострої критики на адресу Кремля у зв’язку зі зловживанням Інтерполом для переслідування політичних опонентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.