"Північний потік-2": США готують нові закони проти енергетичного сектора РФ

Вівторок, 11 грудня 2018, 13:25

Конгрес США розглядає близько 10 законопроектів, спрямованих проти енергетичного сектора Росії.

Про це заявив заступник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон на брифінгу у Вашингтоні 10 грудня.

"Ми моніторимо законопроекти, їх близько 10, російська енергетика є ключовим компонентом у них", - сказав Феннон.

Конгресмени розглядають рекомендаційну резолюцію, у якій Конгрес висловлює незгоду з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". Відповідне рішення очікують цього тижня.

"Ми очікуємо, що Конгрес прийме рішення з цього питання, і тиск на російський енергетичний сектор в результаті буде тільки зростати", - зазначив Феннон.

"Через "Північний потік-2" Росія прагне збільшити вплив на Заході, відокремлюючи Україну від Європи. США та Європа поділяють західні цінності. Ми розглядаємо торгівлю як взаємовигідну, але робити бізнес з "Північним потоком-2" просто не відповідає цим загальним цінностям", - підкреслив він.

Феннон також сказав, що для енергетичної незалежності Європи необхідна диверсифікація енергетики. У цьому контексті він згадав про будівництво газопроводу між Грецією та Болгарією, синхронізацію електричних мереж країн Балтії з континентальною Європою та будівництво терміналу з прийому скрапленого природного газу в Хорватії.

"Цей термінал може отримати СПГ від широкого кола постачальників. Це дозволить збільшити диверсифікацію і відійти від російських джерел, що буде мати особливе значення для Угорщини", - додав Феннон.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас наполягає, що вихід Німеччини з проекту газопроводу "Північний потік-2" не призведе до зупинки цього російського проекту, але послабить спроможність Берліна наполягати на продовженні транзиту газу через Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua