"Північний потік-2": німецький міністр відповів на хвилю критики після ескалації на Азові

Четвер, 29 листопада 2018, 10:25

Міністр економіки Німеччини відкинув зауваження про те, що прихильність його країни до газопроводу "Північний потік-2" дозволить Росії обійти Україну в постачанні газу до Європи і таким чином підриває зусилля, спрямовані на деескалацію кризи між двома країнами.

"Це два окремі питання", - заявив Петер Альтмайер у четвер в ефірі ARD, пише Reuters.

"Він закликав Росію звільнити екіпажі українських суден, які були захоплені під час інциденту в Керченській протоці", - йдеться у повідомленні.

Німеччина називає "Північний потік-2" суто економічним проектом, однак США, Україна та низка країн Східної Європи, а також Данія, виступають проти нього, вважаючи, що це геополітичний проект Росії - постачати газ на Захід напряму в обхід України та інших держав у Східній Європі.

Країни, які виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік-2", заявили, що дебати щодо цього проекту можуть стати ще більш складними з огляду на нове джерело напруження в Азовському морі.

США також закликають ЄС перевірити, наскільки суворо виконуються санкції проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.