"Паспортний указ" РФ: у Зеленського розраховують на підтримку міжнародної спільноти

Середа, 24 квітня 2019, 18:36

Команда обраного президента Володимира Зеленського розраховує на підтримку міжнародної спільноти у питанні захисту українських громадян на тимчасово окупованих територіях Донбасу і сподівається на посилення санкційного тиску.

Про це йдеться у заяві команди Володимира Зеленського щодо видачі російських паспортів громадянам України, яка є в розпорядженні "Європейської правди".

У заяві наголошується, що указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово непідконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта.

"Ці дії є ще одним наочним підтвердженням для світової спільноти справжньої ролі Росії, як держави-агресора, яка веде проти України війну. На жаль, цей указ не наближає нас до вирішення основної мети – припинення вогню" - заявили у Зеленського.

"Україна також розраховує на підтримку міжнародної спільноти у питанні захисту інтересів, прав та свобод українських громадян на тимчасово окупованих територіях, та розраховує на посилення дипломатичного і санкційного тиску на РФ" - йдеться у заяві.

Україна просить ЄС дати рішучу відповідь на видачу паспортів РФ жителям ОРДЛО

Як повідомлялося,  Міністерство закордонних справ України назвало "юридично нікчемним" указ президента РФ Владіміра Путіна про спрощену видачу російських паспортів українцям в ОРДЛО та заявило, що це рішення має на меті дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні у післявиборчий період.

Нагадаємо, 24 квітня Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Президент України Петро Порошенко у відеозверненні наголосив, що йдеться фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти України – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.