Литва хоче заборонити підприємствам родичів участь у конкурсах бюджетних установ

Субота, 27 квітня 2019, 11:34

Прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс обіцяє заборону на залучення участі в конкурсах бюджетних установ підприємств, які належать родичам їхніх керівників.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Так міністр прокоментував підсумки засідання урядової антикорупційної комісії, на якому Служба спеціальних розслідувань представила звіт за минулий рік.

Читайте також
Уряд Литви запропонував парламенту ввести квоти на заробітчан

"Однією з найбільших проблем визнано той факт, що керівники бюджетних установ пов'язані з бізнесом своїх членів подружжя або родичів, і ці підприємства виграють покупки. Формально має місце самоусунення, і реально приймають рішення підлеглі.

Нам потрібно шукати правове регулювання, щоб будь-яка компанія, яка бере участь в конкурсі і має тісні або близькі стосунки з керівником бюджетної установи, насправді не змогла брати участь в таких закупівлях, і це повинно бути заборонено законом", - заявив Скверняліс.

Читайте також
Литва обіцяє кожному мешканцеві 1000 євро за відмову від старого авто

За його словами, відповідні поправки будуть зареєстровані на весняній сесії Сейму Литви.

У звіті про діяльність Служби спеціальних розслідувань за 2018 рік, опублікованому в кінці квітня, йдеться, що органи самоврядування залишаються однією з областей, яких найбільше торкається корупція в Литві. 37% всіх досудових розслідувань, розпочатих Службою в минулому році, пов'язані з можливими злочинними діями в муніципалітетах.

Основними причинами корупції в муніципалітетах є кумівство, прийняття на роботу членів партії і конфлікти інтересів. За підрахунками Служби, кожен п'ятий співробітник муніципальної адміністрації пов'язаний родинними зв'язками, а в 25 муніципалітетах Литви він перевищує середній показник по країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua