Влада Вроцлава перервала марш націоналістів за антиукраїнські гасла

П'ятниця, 12 липня 2019, 07:55

Десятки націоналістів влаштували марш напередодні у Вроцлаві, який припинила міська влада через розпалювання ненависті до українців.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Wyborcza.pl.

Метою маршу було "вшанування пам'яті чоловіків і жінок, молодих і старих поляків, яких не вбивала і не депортувала радянська влада до Сибіру, ​​а яких вбивали українці під час так званої кривавої неділі".

 

Вcя акція була в такому дусі, тож місто вирішило зупинити її через менш ніж годину від початку. О 19:45 зустріч панів Яцека Мендляра та Зєлінського припинила делегація міста, перед яким відбулося подвійне попередження організатора та учасників.

Читайте також
Президент Польщі закликав Київ зняти мораторій на ексгумації поляків

"Наші родичі померли, і ця жінка затикає нам рота, тому що бандерівців називаємо українцями, а яка є правда?" - вигукнув Мендляр, коли делегований містом представник оголосив про припинення маршу на річницю Волинської трагедії.

 

Під час маршу націоналістів були словесні образи влади і поліції, офіцерам довелося оточити місцевих урядовців. Понад сто учасників акції не виконали наказ поліції. Марш був організований колишнім священиком Яцеком Мендляром і одним з лідерів хуліганів Романом Зєлінським.

Поліцейські не застосовували силу. Рішення про наступні кроки зроблять після аналізу записів маршу.

Нагадаємо, МЗС України напередодні виступило проти політизації і однобічного трактування польськими політиками і дипломатами трагічних подій 1943-1944 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua