Впізнати COVID за 10 секунд: фіни розповіли українцям, як навчити собак шукати коронавірус

Понеділок, 5 жовтня 2020, 15:07

Як дресирувати службових собак та розвивати їхню здатність виявляти людей, інфікованих COVID-19, навчила українських правоохоронців Анна Хельм-Бьоркман, провідна фінська експертка у галузі підготовки собак-нюхачів для виявлення хвороб.

Вебінар на цю тему відбувся в Консультативній місії ЄС в Україні, повідомили "Європейській правді" у пресслужбі КМЄС. 

У Фінляндії такий інноваційний підхід до боротьби з пандемією почали використовувати минулого місяця. КМЄС поділилася з українськими правоохоронцями передовою практикою та першими результатами реалізації пілотного проєкту у Фінляндії.

Читайте також
В аеропорту Гельсінкі собаки почали винюхувати хворих на коронавірус

Фінляндія у вересні цього року запустила пілотний проєкт в аеропорту Гельсінкі за участі спеціально натренованих службових собак, які здатні виявляти коронавірус. 

Песики-нюхачі продемонстрували добрі результати роботи: вони точно виявляють пасажирів, які є носіями активної коронавірусної інфекції COVID-19, зазначили у місії.

Службові собаки, які наразі працюють в аеропорту Гельсінкі, навчені виявляти коронавірус у зразках поту, зібраних на серветку в пасажирів, що в'їжджають у країну. Собаці потрібно лише 10 секунд, щоб виявити інфікованого COVID-19. Після цього пасажира запрошують пройти безкоштовний ПЛР-тест у медичному центрі на території аеропорту.

Такий підхід має потенціал стати дешевим та високоефективним способом боротьби з пандемією. За словами дослідників, він не становить ризиків для собак, також науковцям не відомо про випадки інфікування COVID-19 фахівців, що працюють із цими собаками.

Учасниками вебінару від української сторони стали Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Державна прикордонна служба, Державна митна служба та Міністерство охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".