Рада прибрала скандальні поправки із закону про декларування, розкритиковані "Венеційкою"

Вівторок, 29 червня 2021, 15:44

Верховна Рада підтримала пропозиції президента до законопроєкту №4651 щодо відповідальності за недостовірне декларування, який через спірні положення ветував Володимир Зеленський.

Про це повідомляє "Українська правда".

Після того, як Зеленський використав право вето, до Ради надійшли його пропозиції до цього законопроєкту.

Першою пропонувалось прибрати положення, за яким декларанти могли не вказувати інформацію про те, чим володіють члени їхніх родини, якщо вони про це не повідомили. Тобто суб’єкти декларування могли таким чином ухилятись від подачі реальних даних про об'єкти декларування.

Друга пропозиція президента стосувалась покарання за неподання декларації. У редакції, яку раніше схвалили нардепи, йшлось лише про штраф, громадські роботи або ж обмеження волі. Тепер ті, хто не подав декларації зможуть отримати покарання у вигляді позбавлення волі.

Проголосували за пропозиції президента до закону 315 нардепів.

Нагадаємо, 8 червня глава Венеційської комісії Джанні Букіккіо заявив, що "Венеційка" не підтримує ухвалені ВР зміни до законопроєкту про покарання за недостовірне декларування та вдячна президенту Зеленському за намір ветувати законопроєкт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.