Уряд Косова на місяць відклав рішення щодо посвідчень особи і номерів авто для косовських сербів

Понеділок, 1 серпня 2022, 07:37

Уряд частково визнаного Косова прийняв рішення на 30 днів відтермінувати початок застосування рішення щодо запровадження косовських посвідчень особи та номерних знаків авто для косовських сербів - за умови, що вони розблокують дороги.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє "Балканський оглядач".

"Уряд Косова зобов’язується перенести запровадження двох рішень від 29 червня 2022 року з понеділка, 1 серпня 2022 року, до 1 вересня 2022 року, коли будуть зняті всі барикади і буде встановлена ​​повна свобода пересування на всіх дорогах на півночі Косова", - йдеться в урядовому повідомленні.

Рішення з’явилося після зустрічі з послом США у Косові Джефом Говеньє, на якій він попросив відтермінувати застосування рішення.

Дипломат сказав, що рішення влади Косова щодо посвідчень особи та номерних знаків є цілком доцільним і відповідає Брюссельській угоді, яка була досягнута Белградом та Приштиною за посередництва ЄС, але дипломат попросив відстрочки на 30 днів з огляду на поширення дезінформації та непорозуміння щодо рішень.

Президент Сербії Александар Вучич невдовзі перед цим побував у Генштабі сербської армії і спільно з його очільником поспілкувався з командувачем сил НАТО в Косові, KFOR.

Після зустрічі Вучич заявив, що сподівається на "хороші новини", які уможливлять деескалацію, але додав що "капітуляції не буде".

Нагадаємо, у неділю на півночі частково визнаного Косова місцеві серби почали будувати барикади, протестуючи проти рішення Приштини  про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток, яке мало почати діяти з 1 серпня. Також увечері надходили повідомлення про стрілянину.

В МЗС України порадили не їздити до південних районів Сербії та уникати місць скупчення людей. 

Північ Косова заселена етнічними сербами, які негативно ставляться до відокремлення регіону від Сербії. Тому там досі користуються сербською валютою та мають сербське громадянство. 

Угода 2011 року між Сербією та Косовом передбачала тимчасове – терміном на 5 років, використання мешканцями півночі Косова нейтральних документів та номерних знаків. Попри те, що перехідний період вже давно завершився, всі спроби примусити косовських сербів перейти на національні документи лише викликали масові протести. Белград активно підтримує косовських сербів. 

ЄвроПравда вже відвідувала Косово під час подібних протестів. Про це можна почитати у статті  Асоціація ворожнечі: чи втримає Брюссель мир на Балканах. Репортаж із Косова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.