Україна веде онлайн-переговори з партнерами про продовження "зернової угоди" - Reuters 

Вівторок, 7 березня 2023, 12:32

Україна розпочала онлайн-переговори з партнерами щодо продовження Чорноморської зернової ініціативи, спрямованої на те, щоб Київ міг продовжувати поставки зерна на світові ринки.

Про це повідомило агентству Reuters у вівторок високопоставлене джерело в українському уряді, пише "Європейська правда".

Джерело зазначило, що Україна не веде переговорів з Росією, яка заблокувала українські чорноморські порти після свого вторгнення минулого року, але Київ розуміє, що його партнери ведуть переговори з Москвою.

Чорноморська зернова ініціатива була започаткована за посередництва Організації Об'єднаних Націй та Туреччини в липні минулого року, а в листопаді її було продовжено. Її термін дії закінчується 18 березня, якщо не буде досягнуто домовленості про продовження.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив у неділю, що Анкара докладає всіх зусиль продовження дії "зернової угоди".

Росія заявила, що погодиться на продовження Чорноморської зернової угоди лише в тому випадку, якщо будуть враховані інтереси її власних сільгоспвиробників.

Бізнес-спільнота України у вівторок виступила зі спільним закликом до сторін-гарантів Чорноморської зернової ініціативи сприяти її стабільній роботі, продовженню і розширенню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.