ЗМІ дізнались, що Німеччина пом’якшила зобов’язання витрачати на оборону 2% ВВП

Середа, 16 серпня 2023, 16:35

Уряд Німеччини в середу вилучив із проєкту закону про бюджет на наступний рік положення про необхідність витрачати щонайменше 2% валового внутрішнього продукту на оборону.

Про це, як пише "Європейська правда", стало відомо агенції Reuters.

Джерело в німецькому уряді сказало агенції, що пункт, який би юридично зобов’язав витрачати мінімум 2% ВВП на оборону, "в найкоротші терміни" вилучили з бюджетного законопроєкту.

Це означає, що Німеччина виконає зобов’язання про оборонні витрати протягом п’ятирічного періоду, як Берлін обіцяв раніше.

Водночас німецький канцлер Олаф Шольц у липні запевнив, що Німеччина витрачатиме 2% свого ВВП на оборону, як того вимагають цілі НАТО, вже наступного року, зокрема й за рахунок створеного спецфонду Бундесверу у 100 мільярдів євро.

Більшість німців підтримують збільшення витрат на оборону до щонайменш 2% ВВП

Речник німецького уряду відмовився коментувати деталі законопроєкту.

У минулому союзники Німеччини в Північноатлантичному Альянсі різко критикували Берлін за те, що він не витрачає 2% свого ВВП на оборону щороку. Вже 11 країн-членів НАТО досягли або перетнули поріг у 2% ВВП на оборону, тоді як донедавна таких союзників було лише сім.

Нагадаємо, на Вільнюському саміті члени НАТО досягли консенсусу щодо того, що країни-члени повинні будуть витрачати на оборону від 2% ВВП. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: