Уряд Угорщини нарахував 98% підтримки своєї політики на антиукраїнській "консультації"

Четвер, 25 січня 2024, 17:13

Уряд Угорщини 25 січня опублікував результати "національної консультації" – опитування з 11 питань про війну в Україні, ЄС, зовнішню й економічну політику, голосування на якому жодним чином не перевіряється.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Результати "консультації" свідчать, що в кожному з 11 питань абсолютна більшість – від 97,5% та більше – підтримали позицію угорського уряду.

У партії влади "Фідес" окремо наголосили, що 98% угорських виборців замість постачання зброї підтримують "припинення вогню й мир у нашого сусіда", а також проти "мігрантських гетто" й за "посилення положень про захист дітей".

Якщо судити з опублікованих даних, у "національній консультації" уряду Угорщини віддали понад 1,5 мільйона голосів. Це менш як 15% від зареєстрованих угорських виборців і приблизно стільки ж, скільки голосували на попередній "консультації".

В Єврокомісії прокоментували угорські питання, які висунуть на "консультації"

Крім того, як раніше з’ясувала "ЄвроПравда", на "консультації" можна було голосувати кілька разів і навіть без наявності угорського громадянства, що дозволяє висловити обґрунтовані сумніви в репрезентативності такого голосування.

Нагадаємо, питання стосувались війни в Україні та Ізраїлі, вступу України до ЄС, а також комунальних платежів, заморожування відсоткових ставок, податку на додатковий прибуток, іноземного впливу на угорську політику та закону про захист дітей.

З Україною були пов’язані чотири питання, й усі вони були сформульовані маніпулятивно.

Раніше "ЄвроПравда" вже пояснювала, чому ми програємо угорський "референдум" та що це змінить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.