Вірменія заморозила свою участь в ОДКБ - прем'єр

П'ятниця, 23 лютого 2024, 07:14

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна призупинила участь в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Про це він сказав в інтерв’ю France24, повідомляє "Європейська правда".

За його словами, участь Вірменії в ОДКБ, де домінує Москва, була заморожена. При цьому Пашинян ствердив, що питання збереження російської військової бази у Вірменії не стоїть на порядку денному.

Прем'єр-міністр Вірменії заяивив, що так званий договір про колективну безпеку щодо Єревана не виконувався, собливо у 2021-2022 роках. Тоді, за словами глави вірменського уряду, йому запропонували підписати спільну декларацію Ради колективної безпеки ОДКБ, де була відсутня політична оцінка "агресії Азербайджану" проти суверенітету Вірменії.

"Це не могло залишитися без нашої уваги. Ми призупинили нашу участь. Подивимося, що буде далі", – сказав Пашинян.

Між тим, російські ЗМІ поширили коментар Секретаріату ОДКБ, у якому йшлося, що в організації не отримували заяви від Вірменії про призупинення членства. Там припустили, що слова Пашиняна стосуються неучасті у заходах організації.

Раніше Нікол Пашинян заявив, що його країна може переглянути своє членство в Організації договору про колективну безпеку, але членство в НАТО не обговорює.

Він також заявляв, що Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого головного оборонного і військового партнера, оскільки Кремль неодноразово підводив її.

Читайте також: Геть від Москви: коли та за яких умов Вірменія піде на розворот в бік Заходу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.