Партія Орбана після педофільського скандалу визначилася з новим президентом

фото
П'ятниця, 23 лютого 2024, 10:55

У четвер керівна партія Угорщини "Фідес" висунула маловідомого суддю Тамаша Шуйока кандидатом у президенти країни, прагнучи вгамувати політичну кризу, яка призвела до відставки попередньої президентки.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico.

Відставку попередньої президентки Каталін Новак ще має офіційно схвалити парламент, але це, швидше за все, станеться 26 лютого, коли законодавчий орган знову збереться на сесію.

Угорська партія влади "Фідес" висунула кандидатуру Шуйока, президента Конституційного суду Угорщини, на заміну Новак.

"(Шуйок) найкраще підходить для того, щоб уособлювати єдність нації", – заявив лідер парламентської фракції "Фідес" Мате Кочіш.

Тамаш Сульок
Тамаш Шуйок

67-річний Шуйок, який тримається в тіні, був призначений головою Конституційного суду Угорщини парламентом, очолюваним "Фідес", у 2016 році. До того, як стати членом Конституційного суду, він також працював почесним консулом Австрії з 2000 по 2014 рік.

"Я ніколи в житті не цікавився політикою", – сказав він місцевим ЗМІ у 2021 році.

Кандидатура Шуйока ще має бути офіційно затверджена парламентом, але це значною мірою формальність, оскільки "Фідес" має переважну більшість.

Нагадаємо, Каталін Новак оголосила про намір піти з посади президента Угорщини після того, як її рішення щодо помилування чоловіка, засудженого як співучасника за приховування справи про сексуальне насильство в дитячому будинку, викликало величезний суспільний резонанс.

Скандал, який розгорівся нещодавно, пов’язаний із рішенням Каталін Новак помилувати близько двох десятків людей у квітні 2023 року, напередодні візиту Папи Римського.

Серед них виявився заступник директора дитячого будинку, який допомагав колишньому директору приховувати злочини. Директор був засуджений до 8 років ув'язнення за сексуальне насильство над кількома неповнолітніми хлопчиками в 2004-2016 роках.

Читайте також: "Педофільський землетрус" Орбана. Чому угорську політику лихоманить і як це вплине на Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.