Європартія лібералів закликала ЄС жорстко відреагувати на антизахідний розворот Грузії

Новини — Неділя, 23 червня 2024, 18:04

Європартія "Альянс лібералів і демократів Європи" (ALDE) закликала Євросоюз жорстко відреагувати на останні кроки грузинської влади, зокрема ухвалення скандального закону про "іноагентів".

Про це повідомляє "Новости Грузия", пише "Європейська правда".

На партійному з’їзді у Вільнюсі ALDE схвалили резолюцію, у якій засуджують "авторитарний та антиєвропейський розворот Грузії".

У європартії зауважили, що ухвалення закону "Про прозорість іноземного впливу" та суперечливі поправки до податкового кодексу в інтересах осіб, яким загрожують західні санкції, ведуть Грузію у зворотному напрямку від членства у ЄС.  

Реклама:

У зв’язку з діями грузинської влади в ALDE закликають до персональних санкцій проти посадовців керівної партії "Грузинська мрія" та її засновника Бідзіни Іванішвілі і його родини; до покарання силовиків, причетних до жорстких дій щодо мітингувальників.

Також вони закликають посилити спостереження на виборах у Грузії і чітко окреслити наслідки для євроінтеграції Грузії та безвізового режиму у разі, якщо майбутні парламентські вибори не будуть вільними та чесними. 

Серед грузинських партій партнерами ALDE є "Вільні демократи", "Республиканська партія", "Стратегія Агмашенебелі"; "Лело"; "Гірчи – більше свободи" і "Дроа".

Раніше посол Євросоюзу у Грузії Павел Герчинський констатував, що у відносинах Грузії з ЄС настав вкрай складний період у зв’язку з ухваленням скандального закону про "іноагентів", а євроінтеграція країни фактично зупинилася.

За даними ЗМІ, у понеділок 24 червня міністри закордонних справ країн ЄС обговорять можливі санкції проти Грузії через ухвалення скандального закону "Про прозорість іноземного впливу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: