Суд Бельгії починає розгляд справи щодо екстрадиції лідера Каталонії

П'ятниця, 17 листопада 2017, 14:34
Версія для друку Коментарі

Бельгійський суд сьогодні почне розгляд питання екстрадицію каталанського лідера Карлеса Пучдемона до Іспанії, де його звинувачують за кількома статтями.

Про це повідомляє The Guardian.

Мадрид видав європейський ордер на арешт для Пучдемона та чотирьох його колишніх міністрів після того, як вони втекли до Брюсселя минулого місяця і проігнорували заклик з'явитися перед іспанським судом, стверджуючи, що вони не отримають справедливого судового розгляду.

Суд у Брюсселі за закритими дверима вислухає аргументи від прокурорів та адвокатів. Це буде перший раунд слухань справи, яка може затягнутися на тривалий час з огляду на те, що обидві сторони, як очікується, подадуть апеляцію у разі поразки.

На час розгляду справу Пучдемон та каталонські чиновники можуть перебувати у Бельгії. "Ми попросимо бельгійських судде поважати основні права ЄС", - заявила Мікеле Хірш, адвокат двох екс-міністрів.

"Акт про організацію референдуму не є справою кримінального права. Це очевидна політична думка, і мирне та демократичне виконання низки подій, пов'язаних з цією думкою", - додала вона.

Як відомо, 21 грудня у Каталонії відбудуться позачергові вибори до місцевого парламенту.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter