Кадиров став фігурантом справи про спробу путчу в Чорногорії – росЗМІ

Середа, 29 листопада 2017, 10:40
Версія для друку Коментарі

Лідери чорногорської опозиції, обвинувачені в підготовці путчу ймовірно за сприяння Москви у 2016 році, написали листа главі МЗС РФ Сергію Лаврову, у якому просять про допомогу та інформують, що у справу включили ім’я глави Чечні Рамзана Кадирова.

Про це пише російське видання "Известия", у розпорядженні якого опинився лист.

У Чорногорії влітку почався судовий процес над нібито організаторами державного перевороту напередодні парламентських виборів 16 жовтня 2016 року. У справі фігурують 13 осіб, двоє - Едуард Шішмаков і Володимир Попов – громадяни Росії.  

Лідери опозиційного "Демократичного фронту" Мілан Кнежевич і Андрія Мандич просять Лаврова про підтримку, а також інформують про те, що в обвинувальних актах на суді з кінця минулого тижня фігурує ім'я глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова.

Глава Чеченської Республіки, за версією прокурорів, нібито закликав лідерів мусульманської громади в Чорногорії співпрацювати з "Демфронтом" з метою зміни чинної влади.

Чорногорські опозиціонери стверджують, що поява Кадирова у справі - це спосіб дискредитувати їхню політ силу, яка "намагалася налагоджувати економічне і культурне співробітництво з Чечнею".

"Це спроба довести до кінця божевільну конспірологічну теорію про "російський слід" в чорногорських виборах", - заявив "Известиям" лідер "Демократичного фронту" Мілан Кнежевич.

Кнежевич і Мандич також просять Лаврова підтвердити, що обвинувачені російські громадяни Едуард Шішмаков і Володимир Попов ніколи не були затримані сербськими спецслужбами у справі про підготовку перевороту, як це стверджує чорногорський прокурор. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.

Світовий банк

Нові вимоги щодо Антикорупційного суду: що додав Світовий банк у конфлікт Києва та МВФ

Створення справді незалежного суду, а не його імітації, є важливим і для ЄС, і для США, і для інших ключових донорів України, тому схоже, що тут вони не будуть поступатися. Ми переклали новий лист – із вимогами, які висунули до законопроекту у Світовому банку...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter