ПАРЄ оскаржила повноваження російської делегації

Понеділок, 26 січня 2015, 12:46

Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржили повноваження російської делегації в ПАРЄ.

Згідно з процедурою, це відбулося під час церемонії відкриття сесії.

З пропозицією позбавити росіян права участі у роботі асамблеї виступив британець Роберт Волтер. Примітно, що донедавна вн був керівником групи EDG, в якій працювали також представники "Єдиної Росії".

За правилами ПАРЄ, для того щоби поставити під сумнів повноваження російської делегації, в залі мають встати не менше 30 членів асамблеї. Підрахунок голосів не проводився, але візуально підтримка була значно потужнішою за необхідну кількість депутатів.

Тепер протест щодо позбавлення росіян повноважень мають розглянути в регламентному комітеті. Розгляд цього питання в пленарному залі запланований на середу 28 січня.

Президент ПАРЄ Анн Брассер, яка була переобрана на цю посаду в понеділок, наголосила, що ПАРЄ має право заборонити росіянам участь у роботі асамблеї через порушення.

"Якщо національна делегація, припустимо, не має достатньої репрезентативності, ми можемо не підтвердити повноваження делегації, і таки випадки були", - зазначила вона. 

Як повідомляла "Європейська правда", раніше спікер російської Держдуми Сергій Наришкін висунув ультиматум - Росія залишить ПАРЄ у разі, якщо до неї будуть застосовані будь-які обмеження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?