Бюро ПАРЄ визнало Савченко та погодилося наділити її імунітетом – джерело

Понеділок, 26 січня 2015, 11:24

Керівний орган Парламентської асамблеї Ради Європи, бюро ПАРЄ, на засіданні в понеділок більшістю голосів ухвалило рішення про те, щоби визнати імунітет народного депутата Надії Савченко.

Про це кореспондента "Європейської правди" в Страсбурзі повідомило джерело у складі Бюро. Співрозмовник зазначив, що засідання цього органу, як і зазвичай, проходило в режимі "не для розголошення".

"Більшістю голосів було ухвалено рішення про те, що асамблея визнає повноваження Савченко попри те, що вона перебуває в ув’язненні і не може з’явитися до Страсбургу для особистої присутності на засіданні", - переказав рішення співрозмовник "Європейської правди".

"Далі справа передається у регламентний комітет асамблеї, який визнає, що Савченко як депутат ПАРЄ має міжнародний імунітет. І далі вже справа піде", - додав він.

Представник ПАРЄ також нагадав, що у асамблеї є досвід вирішення схожої проблеми – в 2001 році такий механізм дозволив звільнити молдавського військовополоненого Ілію Ілашку. Він з 1993 року перебував у придністровській в’язниці (де-факто – під контролем Росії),  і лише після того, як Ілашку надали громадянство Румунії, обрали румунським сенатором і в 2000 році включили його до делегації в ПАРЄ, вдалося звільнити заручника.

"Це тривалий процес, але він може призвести до успіху", - зазначив співрозмовник "Європейської правди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua