Війна ускладнює безвізовий режим для України, але це можливо - Туск

Неділя, 26 квітня 2015, 14:46

Президент Європейської Ради Дональд Туск на саміті Східного партнерства у Ризі прагне зобов’язати ЄС і Україну запровадити безвізовий режим для українських громадян "якнайскоріше, наскільки це можливо".

Про це Туск сказав в інтерв’ю Укрінформу і Першому каналу Українського суспільного телебачення.

"Я не маю сумнівів у добрій волі 28 країн-членів і усього ЄС щодо безвізового режиму. Це факт. Але тут йдеться не лише про політику, прагнення, але й про процедури, стандарти. І саме тому, ми повинні ще чекати. Деякі моменти є суто технічними, зокрема, щодо оцінки з боку Єврокомісії. І тому я не хочу спекулювати щодо будь-яких дат. На самміті у Ризі – це є моє прагнення – ми підтвердимо наші спільні наміри запровадити безвізовий режим якнайскоріше, як це можливо. Але тут найбільше важливо виконання вашого власного домашнього завдання", - зазначив Туск.

За його словами, перші зроблені в Україні кроки є доволі ефективними, зокрема, щодо початку видачі в Україні біометричних паспортів, що є складним технічним елементом.

"Але, як я добре знаю, необхідний більший прогрес, зокрема у реформуванні прокуратури, судової системи, правоохоронних органів. Ми обговоримо у понеділок, чого ми ще потребуємо", - підкреслив Туск.

Говорячи про зростаючу загрозу для ЄС від нелегальної міграції у Середземномор’ї, війну на Донбасі, Туск відзначив, що ці проблеми ускладнюють шлях до безвізового режиму для України.

"Але ми дійсно маємо деякі приклади, зокрема щодо Молдови, яка має сьогодні безвізовий режим. І вони також мають внутрішні проблеми, конфлікт всередині своїх кордонів навколо Придністров’я. Це означає, що, звичайно, агресія і конфлікт на Донбасі створюють труднощі у процесі до безвізового режиму, але цього можна досягти, незважаючи на ці проблеми", - додав він.

Нагадаємо, раніше у МЗС визнали, що Україна не виконає План дій з візової лібералізації до саміту в Ризі.

У МЗС України заявили, що безвізовий режим повинен запрацювати з початку наступного року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.