Польща відкинула критику сенаторів США за "порушення норм демократії"

Понеділок, 15 лютого 2016, 15:39

Польські владні лідери заявили, що три американських сенатори, які висловили побоювання з приводу верховенства права в Польщі, не мають права вказувати Варшаві на те, яким чином проводити свої внутрішні справи, і дезінформують світову спільноту своїми заявами про стан політичного життя у Польщі.

Про це пише Associated Press.

Видання відзначає, що сенатори Джон Маккейн з Арізони, Бенджамін Кардін з Меріленда та Річард Дурбін з Іллінойсу направили минулого тижня прем'єр-міністру Польщі Беаті Шидло листа, в якому висловили свою стурбованість останніми законодавчими змінами в Польщі щодо Конституційного суду і громадських ЗМІ.

На думку американських сенаторів, такі зміни "можуть призвести до порушення засад демократії, включаючи верховенство права і незалежність судової влади".

"Погіршення демократії в Польщі могло б підірвати ліберальні інститути, які успішно розширили процвітання, мир, стабільность і толерантность в Європі, у той час, коли ці інститути вкрай необхідні", – написали сенатори в листі до Шидло.

У відповідь Шидло повідомила, що її уряд просто виправляв помилки попереднього уряду щодо Конституційного суду. Також вона підкреслила, що американські політики не мають права вказувати польському уряду, що робити, і втручатися у внутрішні справи Польщі.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, коментуючи звернення, заявив, що такий лист є наслідком "нестачі знань про події в Польщі і був інспірований людьми, які бажають Польщі зла".

Як відомо, 13 січня Європейська комісія вирішила розпочати процедуру перевірки щодо Польщі у звʼязку з ухваленням закону про Конституційний суд та останніми змінами у законодавстві про ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".