Сорос і канцлер Австрії обговорили витіснення ЦЄУ з Угорщини

Понеділок, 19 листопада 2018, 17:17

Австрійський канцлер Себастьян Курц в неділю зустрівся з американським інвестором та благодійником Джорджом Соросом, щоб обговорити, яким чином перенести заснований бізнесменом Центральноєвропейський університет (ЦЄУ) до Відня після витіснення з Угорщини.

Про це пише EUobserver.

Обидва співрозмовники, як повідомляється, висловили жаль з приводу Brexit і закликали уникати виходу Великої Британії з ЄС без угоди з Брюсселем. Водночас з питань міграційної політики вони мали "зовсім різні погляди".

 

ЦЄУ заявив, що його витісняє з країни націоналістичний уряд прем'єра Віктора Орбана, і якщо до 1 грудня виш не отримає гарантій академічної свободи, то переїде до Відня. У заяві університету йдеться про те, що Орбан тримає його понад рік у нелегальному становищі, не даючи згоди на акредитацію. 

Орбан регулярно звинувачує Сороса в плані знищити європейську цивілізацію, наповнивши континент іммігрантами. Минулого року в Угорщині ухвалили закон про вищу освіту з поправками, які дозволяють закрити університет, якщо він не має двосторонньої угоди з країною походження.

Новий закон викликав хвилю критики серед університетів по всьому світу, США та ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.