Університет Сороса заявив про витіснення з Будапешта, продовжить роботу у Відні

Понеділок, 3 грудня 2018, 14:56

Угорський Центральноєвропейський університет, заснований американським мільярдером Джорджем Соросом, повідомив, що покидає Будапешт і з наступного академічного року набиратиме студентів на свої програми у Відні.

Як повідомляє Reuters, на такий крок освітній заклад пішов після того, як уряд Угорщини не забезпечив правову основу для продовження діяльності університету в країні.

"Центральноєвропейський університет був витіснений", - заявив президент і ректор університету Майкл Ігнатьєв. "Американську інституцію прогнали з країни, яка є союзником по НАТО. Європейська інституція була витіснена з держави-члена ЄС ", - сказав він.

Консервативний націоналістичний уряд Угорщини звинуватив засновника університету Сороса у змові з метою знищення європейської цивілізації шляхом наповнення континенту мігрантами. Сорос каже, що підтримка біженців з його боку є частиною гуманітарної місії.

План університету перевести акредитовані в США програми до Відня є наслідком тривалого протистояння з урядом Орбана. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?