Університет Сороса заявив про витіснення з Будапешта, продовжить роботу у Відні

Понеділок, 3 грудня 2018, 14:56

Угорський Центральноєвропейський університет, заснований американським мільярдером Джорджем Соросом, повідомив, що покидає Будапешт і з наступного академічного року набиратиме студентів на свої програми у Відні.

Як повідомляє Reuters, на такий крок освітній заклад пішов після того, як уряд Угорщини не забезпечив правову основу для продовження діяльності університету в країні.

"Центральноєвропейський університет був витіснений", - заявив президент і ректор університету Майкл Ігнатьєв. "Американську інституцію прогнали з країни, яка є союзником по НАТО. Європейська інституція була витіснена з держави-члена ЄС ", - сказав він.

Консервативний націоналістичний уряд Угорщини звинуватив засновника університету Сороса у змові з метою знищення європейської цивілізації шляхом наповнення континенту мігрантами. Сорос каже, що підтримка біженців з його боку є частиною гуманітарної місії.

План університету перевести акредитовані в США програми до Відня є наслідком тривалого протистояння з урядом Орбана. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.