В Грузії щеплення третьою дозою відкрили для всіх дорослих

Вівторок, 9 листопада 2021, 14:39

Рада з імунізації Грузії вирішила дозволити робити третю, так звану бустерну дозу вакцини від коронавірусу, всім громадянам віком від 18 років.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише агентство "Новости-Грузия".

Донедавна додаткову дозу щеплення можна було отримати лише громадянам віком від 50 років та людям з важкими захворюваннями з "груп ризику".

Читайте також
У Німеччині вирішили пропонувати третю дозу вакцини всім охочим

Тепер додаткову дозу вакцини в Грузії може отримати будь-яка людина старша 18 років, яка була вакцинована будь-якою вакциною.

Ті, хто прищепився вакцинами Sinopharm і Sinovac, можуть використовувати вакцину Sinopharm або Sinovac як бустерну дозу, або використовувати Pfizer.

Якщо перші дві дози були зроблені препаратом Astrazeneca, через шість місяців бустерну дозу треба проводити препаратом Pfizer. Вакцина від Astrazeneca через низький попит більше не використовується в Грузії, її запасів у країні немає.

При цьому громадяни віком від 60 років, які вакцинувалися препаратами Sinopharm і Sinovac, можуть робити бустерну дозу вже через три місяці після другої дози, не чекаючи, коли з дня другого уколу пройде шість місяців.

Читайте також
У Туреччині почали пропонувати третю дозу вакцини тим, хто щепився Pfizer

Людям, вакцинованим Pfizer, рекомендують використовувати третю дозу тим самим препаратом протягом шести місяців після другої вакцинації.

Крім того, Рада з імунізації підтримала вакцинацію дітей віком від 12-15 років двома дозами препарату Pfizer. Для цього потрібна наявність згоди батьків або опікунів.

Як повідомлялося, Грузія з 1 грудня запроваджує систему "зелених перепусток" для відвідування низки об'єктів, таких як заклади харчування та розважальні центри.

Крім того, пенсіонери, які щепилися від коронавірусу до 1 січня, зможуть отримати одноразову надбавку до пенсії у розмірі 200 ларі, що еквівалентно 63 доларам США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.