Уряд Словенії, що йде у відставку, підписав велику оборонну угоду на 400 млн євро

П'ятниця, 13 травня 2022, 09:14

Правоцентристський уряд Словенії, що йде у відставку, підписав угоду про купівлю 45 восьмиколісних бронетранспортерів в Організації спільного співробітництва в галузі озброєнь (OCCAR), а новий ліберальний уряд планує оскаржити цей крок.

Про це пише Euractiv, повідомляє "Європейська правда".

Угода на суму майже 400 мільйонів євро охоплює купівлю автомобілів німецької фірми Artec, пакет логістики та витрати на розвиток галузі.

Перші машини мають бути доставлені наприкінці наступного року, а остання партія – у 2026 році.

Словенія також відшкодує витрати на розробку у розмірі 7,2 млн євро Німеччині, Нідерландам, Литві та Великій Британії, які беруть участь у програмі OCCAR з моменту її створення.

Однак угода пройшла дуже швидко після того, як Конституційний суд відхилив позов наприкінці квітня, незважаючи на те, що Міністерство оборони спочатку заявило, що переговори з OCCAR не почнуться, поки не будуть вирішені юридичні питання. За кілька годин після рішення суду міністерство оголосило, що все вже погоджено.

11 травня уряд уповноважив міністра оборони Матея Тоніна підписати угоду. За кілька годин він був у Мюнхені, щоб підписати меморандум про взаєморозуміння з OCCAR, яка негайно підписала остаточну угоду з Artec від імені Словенії.

Швидкість, з якою було укладено угоду, викликала серйозні суперечки. Хоча уряд, як і раніше, має повну виконавчу владу, нова коаліція кілька разів закликала не покладати витрати на новий уряд.

Але Тонін, який тривалий час виступав за збільшення видатків на оборону і прагне виконати зобов'язання НАТО щодо видатків, сказав, що робить новому уряду послугу, оскільки до нього увійдуть ліві, які, коли в минулому були в коаліції, неодноразово намагалися збити пропозиції щодо видатків на оборону.

"Нарешті ми там, де мали бути 15 років тому. Словенія отримує нові машини, які будуть використовуватися для національної оборони та колективної оборони в рамках НАТО", - сказав він після підписання угоди з OCCAR.

Залишається незрозумілим, що може зробити новий уряд, але вони пообіцяли використати усі засоби, щоб зірвати угоду.

Проте високопосадовець Міноборони заявив, що варіант виходу з угоди навіть не розглядався, тому що розірвання спричинить штрафи, "які, ймовірно, будуть досить високими".

Читайте також: Скандальний друг України: чи збереже Словенія проукраїнську політику

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: