Україна почала консультації з ЄС щодо макрофінансової допомоги на 2023 рік

Середа, 7 вересня 2022, 19:48

Під час робочого візиту в Берлін і Брюссель прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розпочав політичні консультації щодо нової програми макрофінансової допомоги на 2023 рік.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на повідомлення пресслужби уряду.

На засіданні кабінету міністрів у середу Шмигаль повідомив, що консультації щодо макрофіну були розпочаті з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та іншими лідерами держав-членів ЄС

"Нам необхідна буде підтримка від ЄС у розмірі 12 мільярдів євро. Разом з іншою допомогою від союзників та міжнародних фінансових організацій це дозволить покрити запланований дефіцит бюджету й забезпечить стабільність нашої економіки", – зазначив прем’єр.

Як повідомлялося, Європейська комісія запропонувала виділити 5 млрд євро макрофінансової допомоги Україні. Цей кредит доповнює 10 млрд євро, які Європейський Союз вже надав Україні у вигляді фінансової, гуманітарної та військової допомоги.

Шольц у розмові із Зеленським підтвердив схвалення 5 млрд євро макрофіну

Пропозицію комісії повинні схвалити Європарламент і Рада ЄС, після чого комісія зможе переказати Україні кошти.

18 травня Єврокомісія запропонувала надати Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі до 9 млрд євро у 2022 році у зв'язку з агресією Росії. Перший транш у розмірі 1 мільярда євро прийшов Україні на початку серпня.

Дотепер у ЄС тривали суперечки між державами-членами щодо гарантування решти 8 млрд євро і виділення допомоги затягнулося. Згодом стало відомо, що усі держави-члени ЄС, окрім Угорщини, погодилися фінансово гарантувати ще 5 млрд євро макрофінансової допомоги у вигляді довгострокових кредитів для України.

За даними ЗМІ, обговорення щодо решти 3 млрд євро все ще триває. Держави-члени розходяться в думках щодо того, повинні гроші бути надані у вигляді грантів чи кредитів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: