Олена Бабакова

журналіст (Варшава)
Всі публікації автора
Смерть через заборону абортів: чому Польща знову піднялася на антиурядові протести
В десятках міст Польщі відбулися марші пам’яті жінки, яка стала першою жертвою рішення Конституційного трибуналу про повну заборону абортів.
Відповідаємо на питання про Польщу: від заробітчан та вакцинування до політики
Як коронавірус вплинув на сусідню Польщу? Відповіді на головні "польські питання" - від вакцинування заробітчан до кризи правої коаліції.
Податок на свободу слова: чому польські медіа оголосили масштабний страйк
Польські ЗМІ страйкують, протестуючи проти намірів уряду накласти додатковий податок на доходи редакцій з реклами. Такий крок призведе до послаблення опозиційної преси.
Рішення, що розкололо країну: як Польща остаточно заборонила аборти
Від 28 січня на території Польщі де-факто повністю заборонені аборти. Публікація скандального рішення дала друге дихання багатотисячним протестам.
Шлях до катастрофи: як польська влада штовхає країну до виходу з ЄС
Чи можливий сценарій виходу Польщі зі складу ЄС? На перший погляд – повна нісенітниця. Проте польська влада почала робити кроки в цьому напрямку.
Жіночий страйк, який змінив країну: як Польща протестує проти заборони абортів
Сотні тисяч польок виходять на вулиці, щоб продемонструвати свою незгоду з рішенням Конституційного трибуналу, який під впливом партії влади повністю заборонив аборти у країні.
Польща без абортів: які наслідки матиме скандальне рішення Конституційного суду
Поляки почали протест проти рішення Конституційного трибуналу повністю заборонити аборти, який прирікає на пекло сотні і тисячі жінок.
Католицькі традиції кращі за закон: чому Варшава погрожує вийти зі Стамбульської конвенції
У польському уряді заявили про вихід країни зі Стамбульської конвенції. Чому дискусія щодо конвенції про запобігання насильству стосовно жінок активізувалася саме зараз?
Втеча від Шмигаля: як уряд заохочує мігрантів здавати український паспорт
Мовляв, ми не можемо провести демократичні реформи, побороти корупцію, але маємо потрібні вам робочі руки. То що тепер скажете, хто виграв? 
П’ять років в'язниці за розмови про секс: ініціатива влади, яка розколола Польщу
Після "бандерівців", біженців, лібералів та геїв правляча партія Польщі "Право і справедливість" знайшла нового "ворога нації" – вчителів, які розповідають школярам про стосунки та статеві відносини.
Місце українців у польській політиці: неприємний урок виборів до Сейму
Для абсолютної більшості поляків голосування за українку – це акт заперечення домінуючої моделі польськості, яка про кров і землю, але ніяк не про рівність. Менш зрозуміла позиція української громади.
Польща наша: як масовий приїзд українців змінив сусідню країну
За останні роки жити і працювати в Польщу приїхали сотні тисяч українців. Вони впливають не лише на польську економіку, а й на сферу послуг, політику і масову культуру.
Провокація на 5 держав: як Росія через німця найняла поляків для антиугорського теракту в Ужгороді
Підпал в Ужгороді – далеко не перший випадок провокацій проти відносин з сусідами. Але вперше злочин вчинили громадяни країни ЄС. Відтепер участь Росії у цьому нападі офіційно доведена слідством...
Курс на Берлін: чому Польща боїться втратити українських працівників
У Польщі із занепокоєнням спостерігають за Німеччиною, яка готується спростити іноземцям доступ на ринок праці. Втім, переїзд буде спрощено лише для представників обраних професій.
Нове обличчя Варшави: польське посольство очолить прихильник жорсткого діалогу з Україною
Польща відкликає посла з України через недостатньо тверду позицію щодо історичної політики української влади. Чи не поглибить кризу в польсько-українських відносинах більш тверда позиція його наступника?