Європарламент ініціює внутрішнє розслідування і реформи у зв’язку з корупційним скандалом

Понеділок, 12 грудня 2022, 20:13

Президентка Європарламенту Роберта Метсола в понеділок оголосила про ініціювання внутрішнього розслідування й кількох реформ в інституції у зв’язку з корупційним скандалом, пов’язаним із незаконним лобізмом з боку однієї з країн Перської затоки.

Про це вона заявила під час виступу перед депутатами Європарламенту у Страсбурзі, повідомляє "Європейська правда".

"Безкарності не буде жодної. Відповідальні дізнаються, що цей Парламент – на боці закону. І я пишаюсь нашою роллю й допомогою в розслідуванні. Не буде замовчувань. Ми розпочнемо внутрішнє розслідування, аби вивчити всі факти, пов’язані з Парламентом, й встановити, як наші системи можуть забезпечити ще більший рівень захисту від зовнішнього впливу", – зазначила Метсола.

Також президентка Європарламенту запевнила, що ініціює реформу інституції, пов’язану з більшою її прозорістю.

"Більше "бізнесу як зазвичай" не буде. Ми розпочнемо процес реформ, щоб визначити, хто має доступ до наших приміщень, як ці організації, громадські об’єднання і люди фінансуються, які зв’язки з третіми країнами вони мають. Ми проситимемо про більшу прозорість на зустрічах із іноземними особами й тими, хто з ними пов’язаний", – пояснила вона.

У справі про корупцію обшукали будівлю Європарламенту в Брюсселі

Крім того, за словами Метсоли, Європарламент повинен посилити гарантії безпеки для викривачів кримінальних правопорушень.

"Як і ви, я в політиці – для того, щоб боротися з корупцією. Щоб підтримувати принципи Європи. Це – випробування наших цінностей і наших систем. І, колеги, дозвольте запевнити, що ми це випробування пройдемо", – наголосила глава Європарламенту.

Нагадаємо, у Брюсселі та околицях 9 грудня були проведені обшуки й арешти в межах розслідування діяльності "злочинної організації, корупції та відмивання грошей". Зокрема, правоохоронці вилучили приблизно 600 тисяч євро готівкою, мобільні телефони та комп'ютерне обладнання.

Згодом стало відомо, що в межах розслідування була арештована одна з віцепрезиденток Європарламенту Єва Кайлі та колишній євродепутат від Італії П'єр-Антоніо Панцері. У неділю чотирьох фігурантів справи включно з Кайлі та Панцері було взято під варту. Крім того, активи Кайлі були заморожені Грецією, її батьківщиною.

Також у межах антикорупційної операції федеральної прокуратури відбувся обшук у будинку депутата Європейського парламенту від Бельгії Марка Тарабелли, який в останні місяці публічно підтримував Катар.

Більше читайте тут: Сумки з грошима за "добре слово" про Катар: історія топ-хабарництва у Європарламенті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.