Норвегія надасть близько 17 млн євро на розмінування в Україні

Середа, 11 жовтня 2023, 15:44

Норвегія надасть близько 17 млн євро на розмінування в Україні територій, де велися бойові дії. 

Як пише "Європейська правда", про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Норвегії. 

Уряд Норвегії вирішив надати додаткові 200 млн крон (приблизно 17,4 млн євро) на гуманітарне розмінування. Зазначають, що з цією сумою внесок Норвегії у цьому питанні зростає більш ніж удвічі: перед цим з лютого 2022 року Норвегія надала на розмінування 164 млн крон.

Кошти будуть надаватися через профільні організації, що займаються розмінуванням, як Norwegian People’s Aid, the HALO Trust та систему ООН у рамках норвезької програми підтримки України Nansen.

"Розчищення від мін рятує життя і захищає цивільних, зокрема дітей. Це також необхідна умова для того, щоб можливо було надавати іншу допомогу та відновлювати інфраструктуру", – зазначила міністерка закордонних справ Аннікен Вітфельд.

У комюніке нагадали також, що внаслідок війни мінами й нерозірваними снарядами засмічено великі площі сільськогосподарських земель, тож опосередковано розмінування є внеском і в продовольчу безпеку.

Нагадаємо, також Норвегія разом з групою союзників профінансує обслуговування військової техніки, обладнання для розмінування та інші інженерні засоби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.