Туск закликав Дуду "припинити спектакль" із укриттям засуджених ексочільників МВС

Вівторок, 9 січня 2024, 18:27

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що переховування у палаці президента засуджених до ув’язнення колишніх топ-посадовців МВС створює небезпечний прецедент і закликав Анджея Дуду "припинити спектакль".

Як повідомляє RMF24, про це він сказав у коментарі ЗМІ після засідання уряду.

Туска запитали його думку про ситуацію із засудженими політиками колишньої керівної партії "Право і справедливість", ексглавою МВС Маріушем Камінським та його заступником Мацеєм Вонсіком, яких фінальний дозвіл на взяття під варту за рішенням суду застав у президентському палаці. Вони після того зробили коротку заяву для ЗМІ та повернулися в палац.   

Дуда назвав протизаконними повторні вироки проти двох експосадовців МВС, яких раніше помилував

Дональд Туск назвав ситуацію екстраординарною. "Для прем’єра чи міністра внутрішніх справ та адміністрації немає інструкцій, як діяти, коли засуджених осіб поліція має забрати у місце ізоляції, але вони обирають інше місце ізоляції, можливо більш комфортне, у президентському палаці", – відреагував прем’єр, додавши, що вони явно скористалися ситуацією, оскільки ніхто не буде силою виводити їх з такого місця. 

"Пане президенте, мій терміновий заклик: задля блага Польської держави ви маєте припинити цей спектакль, що веде нас до дуже небезпечної ситуації… Закликаю голову партії Качинського, президента Дуду, інших лідерів ПіС – ви будете нести повну відповідальність за це: за саботаж конституції, правових норм, ігнорування рішень суду та зловживання владою, яка у вас ще багато де збереглася задля приватних інтересів засуджених осіб", – заявив Туск.

Він додав, що Анджей Дуда, звісно, знову може скористатися правом помилування. 

Нагадаємо, Камінський і Вонсік 20 грудня 2023 року були засуджені до двох років позбавлення волі у зв'язку з так званою земельною справою.

Справа стосується періоду, коли Камінський очолював Центральне антикорупційне бюро (СВА), а Вонсік був його заступником. Земельна справа стосувалась безуспішних спроб СВА довести, що тодішній лідер "Самооборони" та віцепрем'єр Анджей Леппер нібито брав хабарі за допомогу в так званій дезактивації земельної ділянки в Мазурському воєводстві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.