Президент Литви пропонує збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП

Новини — Понеділок, 27 травня 2024, 17:55 —

Литовський президент Гітанас Науседа, переобраний на другий термін минулого тижня, заявив, що "найближчими роками" витрати на оборону країни мають збільшитися до 3,5% від валового внутрішнього продукту.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на LRT.

За словами Науседи, Литва повинна в найближчі роки прагнути до мінімуму оборонних витрат в 3,5% ВВП, і це число, "яке ми можемо обґрунтувати потребами, які є актуальними на даний момент".

Як "нагальні потреби" литовський президент назвав розгортання військової бригади Німеччини в країні, модернізацію литовської армії і готовність ввести в країні загальну військову повинність.

Реклама:
Прем'єрка Литви заявила, що готова говорити з президентом про перестановки в уряді

"Усе це вимагає дуже відчутних фінансових ресурсів, ми повинні їх виділити, тому що це… забезпечує все інше – благополуччя, відчуття безпеки", – додав Науседа.

У 2024 році в державному бюджеті Литви на потреби оборони виділяється 2,7% ВВП. Минулого тижня литовське Міністерство фінансів подало пропозиції про збільшення фінансування оборони, при цьому уряд з 2025-го має намір витрачати на ці цілі 3% ВВП.

Нагадаємо, чинний президент Литви Гітанас Науседа виграв другий тур виборів після підрахунку голосів на всіх виборчих дільницях. Він складе присягу в липні й розпочне другий п'ятирічний термін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: