Президент Польщі вибачився за гоніння євреїв в часи комуністичного режиму

Четвер, 08 березня 2018, 15:33
Версія для друку Коментарі

Президент Польщі Анджей Дуда вибачився перед євреями, яких в часи комуністичного режиму 1968 року вигнали з країни під час антисемітської кампанії.

Про це повідомляє France24.

"Сьогоднішня вільна і незалежна Польща, моє покоління, не несе відповідальності і їй не треба вибачатися. Але... ті, які були вигнані тоді... я хочу сказати, будь ласка, пробачте республіку, поляків, Польщу того часу за здійснення такого ганебного вчинку", - сказав Дуда.

Як відомо, у березні 1968 року польські студенти влаштували масові акції протесту, захищаючи заборонену комуністичною верхівкою виставу "Дзяди" Адама Міцкевича.

Протести молоді були жорстоко придушені. Правлячий комуністичний режим скористався цими подіями, щоб виправдати у своїх лавах чистки стосовно євреїв. Під час антисемітської кампанії євреїв назвали "п'ятою колоною", що призвело до їхньої масової еміграції з країни. 

Того року близько 13 000 євреїв були змушені покинути Польщу та були позбавлені польського громадянства.

Нагадаємо, стосунки між Польщею та Ізраїлем сильно погіршилися після прийняття скандального закону про Інститут національної пам’яті Польщі, що передбачає покарання за заперечення злочинів "українських націоналістів", а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
RFI

Привіт від Каддафі: за що затримали Ніколя Саркозі

У чому підозрюють екс-президента Франції? Все почалося з 2011 року, коли син Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам зажадав від Саркозі повернути гроші, які Лівія виділяла йому на президентську кампанію. Йдеться про суму не менш ніж 50 млн євро (рос.).

Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter