Віктор Константинов

доцент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Останні публікації автора
Кінець "іранської революції": як виникли і куди поділися протести в ісламській республіці
Новорічні протести не стали початком нового етапу політичної історії країни, але вони не будуть забуті ані в Ірані, ані за кордоном. Досi не зрозумiло, як швидко повторяться такі процеси – і наскільки масштабними вони будуть наступного разу...
Військовий захист для інвестицій: що означає відкриття китайської бази в Африці
Прихід китайських ВМС у Джибуті дає позитивну відповідь на важливе питання: чи готові китайці виступити гарантом безпеки в зоні Нового шовкового шляху. А отже, найближчими роками ми побачимо ще не одну китайську військову базу за межами КНР.
Ірану додадуть санкцій: чи призведе новий курс США до війни на Близькому Сході
Ухвалений Сенатом законопроект фактично визначає Іран як головного противника США на Близькому Сході. Ворожість Трампа до Ірану робить малоймовірним нормальний діалог з Вашингтоном. Тегеран отримав вагому причину повернутися до роботи над ядерною програмою.
Євразійська інтеграція змінює формат: що стане іншим з розширенням ШОС
Тепер у складі Шанхайської організації співпраці – чотири ядерні держави і дві найбільш населені країни світу. Крім того, учасниками ШОС тепер є держави, що мають між собою невирішені територіальні проблеми.
КНДР у новому статусі: чому перехід США до політики сили був неминучий
Ракетні випробування КНДР створюють якісно нову загрозу для безпеки США. Загрозу для власної території і громадян, які на ній проживають. Це кардинально змінює підхід до ухвалення рішень Вашингтоном: тепер це тільки американська справа і тільки американське рішення.
Китай корегує зовнішню стратегію: що змінить проект "Один пояс, один шлях"
Китайські інвестиції в країни, що приєдналися до ініціативи "Один пояс, один шлях", склали близько $50 млрд. У найближчі роки ця сума може зрости втричі. Але найважливішим є те, що для реалізації проекту Китаю доведеться переглянути принципи своєї зовнішньої політики.
Всі публікації автора