Леонід Літра

старший аналітик Центру "Нова Європа"
Всі публікації автора
Переговори з невідомими: хто та як має домовлятися про вступ України до ЄС
Хоча Україна лише в червні 2022 року отримала статус кандидата в Європейському Союзі, вона вже готується до початку вступних переговорів з ЄC...
Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки
Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.
Дністер як проблема: що дозволить зберегти зближення України та Молдови
У стосунках України та Молдови нині відбувається те, чого давно не було – розпочалося їхнє зближення.
Так – перспективі членства, ні – допомозі зброєю: якими у ЄС бачать відносини з Україною
Як сприймають Україну у ключових країнах ЄС? Чи підтримують там членство Києва в Євросоюзі та НАТО? І якими бачать перешкоди для України на шляху до цього?
Федералізація у новій обгортці: чим небезпечна нова політика РФ щодо Молдови
Ігор Додон прагне виграти не лише наступні президентські вибори, але й здобути для молдовських соціалістів парламентську більшість. Однак для цього він має скоригувати свій образ проросійського політика.
Санкції та передвиборча підтримка: чого досяг Порошенко у відносинах з ЄС у 2019 році
У той час як більшість партнерів України під час президентської кампанії намагалися бути рівновіддаленими, Євросоюз став винятком із цього правила.
Жовта картка для Молдови: у ЄС заговорили про можливість призупинення безвізу
На кону – по суті, все, чого Кишинів досяг від 2010 року, включно з безвізом та Угодою про асоціацію. Текст рішення ЄП окремо наголошує, що "геополітичні аргументи" більше не працюють...
Південний вимір євроінтеграції: як сприймають ЄС в Одесі та Херсоні
Після російської агресії Південь України змінив своє ставлення до ЄС та Росії, та досі не повністю прийняв проєвропейський порядок денний. Одещина є найбільш євроскептичним регіоном у країні.
Тирасполь як антиприклад: чим небезпечні для України переговори щодо Придністров'я
Запропоновані ОБСЄ ідеї не лише утримують Молдову в сфері впливу Росії, але й формують дискусію щодо врегулювання конфлікту в Україні. Саме тому Києву варто підтримати процес вирішення цього конфлікту, але виключно у моделі, подібній процесу вирішення проблеми ОРДЛО...
Східному партнерству прописали зміни: рекомендації експертів до саміту у Брюсселі
Макрофінансову допомогу ЄС варто прив’язати до реалізації конкретних реформ, суворо дотримуючись підходу: немає реформи – немає допомоги. Ще однією можливістю розвитку Східного партнерства може стати створення єдиного економічного простору між асоційованими партнерами СхП та ЄС.
"Довести право бути європейцями": аудит відносин України та Швеції
Шведи встигли обпектися і розчаруватися після Помаранчевої революції. Та навіть низка невдач, відкат у реформах та посилення авторитарних тенденцій в Україні у 2010–2014 роках не змусили Швецію відмовитися від підтримки нашої держави та її європейського майбутнього...