Олена Омельченко

партнер юрфірми "Ілляшев та Партнери", керівник практики міжнародної торгівлі
Всі публікації автора
Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку
Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.
З агресором не торгуємо: як Захід розпочав блокування імпорту з РФ
Західний світ поступово рухається до ембарго на російський імпорт. Рішення про позбавлення РФ режиму торговельних преференцій – важливий крок на цьому шляху.
Угода не на користь України: що означатиме завершення торгової війни між США та ЄС
США та ЄС ставлять крапку на тарифній війні, започаткованій Дональдом Трампом. Проте для України це означає появу нових ризиків.
Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача
Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.
Мовчання уряду: чому Україна відмовилася від легального захисту своїх виробників
Легальні механізми захисту внутрішнього ринку знову поступаються місцем неформальним домовленостям, як це було ще років десять тому.
Удар від США: які наслідки матиме позбавлення РФ статусу країни з ринковою економікою
США зробили вкрай важливий крок до позбавлення Росії статусу країни з ринковою економікою. Які наслідки це матиме і що варто врахувати Україні?
Конфлікт на користь РФ: чому Україна втрачає білоруський ринок
Проблеми українського експорту на ринку Білорусі були викликані не політичними санкціями, а преференціями вітчизняним автовиробникам.
Прибуткові санкції: як торгова війна України та Білорусі зіграла на руку лобістам
Політична ситуація у Білорусі використовується лобістами окремих галузей для просування власних інтересів. Чому це дуже небезпечно?
Без консультацій: навіщо Україна розпочинає торговельний конфлікт із Білоруссю
Виглядає дуже схожим на те, що Україна стоїть на порозі масштабної торговельної війни з Білоруссю. Проте досі невідомо, чи планувала українська влада такий розвиток подій.
Надії та ризики: що очікує на міжнародну торгівлю та український експорт у 2021 році
Чи є ймовірність того, що 2021 рік стане кращим для світової торгівлі? Певні підстави для цього є. Втім, частина проблем нинішнього року залишаться актуальними й у наступному.
Примус до вільної торгівлі: чим небезпечний прорив у переговорах про ЗВТ із Туреччиною
Чи означає "новий поштовх у переговорах" із Туреччиною, що Анкара зрештою погодилася на компроміси? Навряд чи. Адже за останній місяць умови торгівлі змінилися явно не на нашу користь.
Операція локалізація: чим небезпечний обраний Україною шлях захисту нацвиробника
Що заважає Україні впровадити локалізацію у держзакупівлях, і чи існують альтернативні шляхи захисту національного виробника - без конфлікту з ЄС та СОТ?
Турецький прецедент: чому торгові війни можуть вийти на новий рівень
Світова система торгівлі зіткнулася із вкрай небезпечним прецедентом, що загрожує суттєвим загостренням торгових воєн. До чого вже зараз варто готуватися Україні?
Коронавірусні бар'єри: як Україні в нових умовах захистити свій експорт
Блокування Туреччиною міжнародного транзиту показало, як пандемія впливає на торгівлю. І варто вже зараз поставити собі питання: чим Україна може відповідати на ці виклики?
Захищатися не лише митами: якої підтримки бракує українському бізнесу
Під захистом ринку в Україні традиційно мають на увазі лише антидемпінгові та спеціальні мита. Проте, як показує практика ЄС, нетарифні бар’єри часто виявляються більш ефективними.