Кількість українців, які просили про роботу в Польші, рекордно зросла

Середа, 26 листопада 2014, 09:47

Польща за перші три квартали цього року зареєструвала близько 285 тис. заявок на працевлаштування для громадян України, що є абсолютним рекордом з моменту запровадження у 2007 році спрощеної системи працевлаштування і на 55% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Міністерства праці Польщі, які  є у розпорядженні УНІАН.

Співробітник Міністерства праці Марчін Вятрув назвав головною причиною зростаючого попиту на працевлаштування українців у Польщі кращу економічну ситуацію у країні, що стимулює працевлаштування нових людей.

"Зростання кількості заявок на працевлаштування ми фіксуємо з середини 2013 року (тобто, ще перед Майданом), що, серед іншого, викликано кращою економічною кон'юнктурою та покращенням ситуації на ринку праці", - відзначив він.

"Варто, однак, припустити, що якби не події в Україні та різке погіршення ситуації у цій країні, то наплив працівників не був би таким великим", - додав представник міністерства.

Попередній рекорд за кількістю зареєстрованих для українців заявок був зафіксований у 2011 році, коли для громадян України було оформлено майже 240 тис. документів на роботу.

За даними польського міністерства, кількість заявок на працевлаштування громадян інших 5 країн, які так само, як українці, можуть працювати у Польщі за спрощеною системою, за перші 9 місяців поточного року в річному вимірі зменшилась на 16,5%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua