Польща і Нідерланди створюють російськомовне ТБ для контрпропаганди

Понеділок, 20 липня 2015, 12:49

Польща та Нідерланди ініціюють створення російськомовного телеканалу для протидії російській пропаганді.

Про це заявив глава МЗС Польщі Гжегож Схетина в Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС.

"Разом з главою МЗС Нідерландів Бертом Кундерсом плануємо представити питання російськомовного телеканалу", - сказав він.

"Вже цього вересня маємо намір провести міжнародну конференцію донорів у Варшаві. Поки це є польсько-голандська ініціатива, але хотілось би, щоб в майбутньому до неї долучилися й інші країни", - пояснив міністр.

За його словами, метою проекту є те, щоб вільне слово, правдива інформація були доступні в Росії і в російськомовних меншинах країн Східної Європи.

"Йдеться про новий проект, який стане джерелом інформації, позбавленої пропаганди, для вже існуючих медіа на сході Європи", - розповів Схетина.

На думку міністра, такий канал може запрацювати вже наступного року, однак йому передуватимуть донорські конференції у Варшаві та Гаазі, оскільки наразі є проблема з фінансуванням проекту.

"Наразі потрібно переконувати інші держави ЄС в необхідності такого каналу", - зазначив він.

Як повідомлялося, дослідження, проведене на замовлення низки європейських урядів, не рекомендувало їм вкладати кошти у високобюджетний проект нового російськомовного телеканалу, хоча раніше низка держав, у тому числі балтійських, активно лобіювали цю ідею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua