Керрі: США підтримують повстанців, щоб врятувати Сирію від "пекла"

Четвер, 29 жовтня 2015, 10:09

США активізує свою дипломатію, щоб покінчити з "пеклом" громадянської війни в Сирії, в тому числі збільшуючи підтримку помірних повстанців, які воюють проти бойовиків "Ісламської держави".

Про це заявив держсекретар США Джон Керрі, повідомляє Reuters.

"Виклик, з яким ми сьогодні стикаємося в Сирії, настільки ж складний, як прокласти курс виходу із пекла", - сказав Керрі.

Керрі заявив, що США надають більше військового обладнання повстанцям в північній Сирії, щоб допомогти їм утримати зайняти ними території і чинити тиск на сирійське місто Ракка, яке є одним із головних для ІДІЛ.

"Зрештою, ніщо не сприятиме підтримці боротьби проти ІДІЛ, ніж політичний перехід влади, а також об'єднання більшої частини країн регіону проти екстремізму", - заявив Керрі.

Керрі 29 та 30 жовтня у Відні зустрінеться зі своїми колегами з десятка держав для низки двосторонніх і багатосторонніх переговорів, щоб спробувати знайти консенсус щодо політичного врегулювання конфлікту в Сирії. На переговорах 30 жовтня буде вперше присутній і Іран.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".